V poslednej dobe sa nám začali hromadiť sťažnosti od zákazníčok, ktoré nachádzajú falzifikáty plaviek z našej kolekcie na známych zľavových portáloch ako napríklad Wish, AliExpres, ebay alebo Geek a práve pre to sme sa rozhodli, že sa na túto tému vyjadríme prostredníctvom tohto Blogu.

Ako je možné, že predávajú rovnaké plavky za oveľa nižšie ceny?

Drvivá väčšina zákazníkov dbá predovšetkým na cenu produktu a preto sa často stáva, že naletia naoko výhodným ponukám vyššie spomínaných stránok. Rozdiel ale nespočíva len v cene ale aj v kvalite produktu a jeho spracovaní. V praxi to znamená, že cena produktu je priamo úmerná nákladom na výrobu. Do nákladov na výrobu sa ale nezahŕňa len cena samotného materiálu, farbív alebo energií ale aj cena práce, ktorá sa následne v podstatnej miere odrazí na konečnej cene výrobku. Akú kvalitu vám teda môžu poskytnúť plavky vyrobené v Číne za 3-4 eurá? Na rozdiel od plaviek ponúkaných na našej stránke, ktoré sú vyrobené v EU a sú certifikované talianskymi certifikačnými autoritami, plavky na stránkach Wish, AliExpres a ani ebay.com Vám nemôžu ponúknuť ani zďaleka takú kvalitu ako originálne plavky značky Gabbiano.

Aké problémy vám kúpa takýchto plaviek môže spôsobiť?

Poviete si: „No a čo! Veď za tie 3-4 eurá si kúpim plavky aj každý deň“? takýto postoj sa vám však môže naozaj škaredo vypomstiť. Pýtate sa ako? Lacný textil, ktorý je mnoho krát napustený toxickými látkami, môže byť spúšťačom rôznych kožných alergií, hormonálnych porúch a dokonca aj rakoviny. Jedná sa napríklad o materiály napustené:

 • šesťmocný chróm, ktorý je karcinogénny
 • azofarbivá, ktoré obsahujú zakázané rakovinotvorné látky
 • formaldehyd, ktorý spôsobuje kožné alergie
 • toxické kovy, ktoré môžu dráždiť pokožku

Takéto plavky boli vyrobené v tretích krajinách, kde sa ani zďaleka ne dbá na životné prostredie a používanie nebezpečných chemikálií pri farbení či inej úprave textílií.

Ako rozoznať originál od napodobeniny?

 1. Je potrebné všímať si ochranné znaky ako napríklad logo

 1. Značenie veľkostí pri druhoch ako napríklad ESTHER nemusí zodpovedať oficiálnemu značeniu plaviek značky Gabbiano (napr. oficiálna veľkosť 38/C označená ako veľkosť M)
 2. Rozdielne je aj šitie, ktoré sa zvykne párať a rozpadať
 3. Na rozdiel od napodobenín sú nohavičky originálnych plaviek s prednej strany podšité látkou
 4. Materiál falošných plaviek je na rozdiel od originálnych plaviek priehľadný a nie je dostatočne pevný a pružný, čo spôsobí, že sa plavky stávajú už po krátkom čase nepoužiteľnými
 5. Košíky vrchného dielu zvyknú byť tvrdšie a neposkytujú dostatočnú oporu poprsiu
 6. Na koľko sa pri napodobovaní výrobcovia riadia predovšetkým ukradnutou fotografiou, ktorá zobrazuje známu modelku Nataliu Siwiec len z prednej strany môže sa líšiť aj spôsob zapínania vrchného dielu, farba a dokonca aj materiál či vzor

Venujte preto pri výbere plaviek pozornosť aj stránke, na ktorej si plánujete dané plavky zakúpiť a vyhnite sa tak kúpe tzv. „mačky vo vreci“, či prípadnému zdĺhavému čakaniu na tovar, ktorý Vám v najhoršom prípade nemusí byť vôbec doručený.

Spokojnosť a bezpečné nakupovanie vám želá Team ModneVeci.sk 🙂