Čo si zbaliť so sebou na dovolenku?

Aj vy si kladiete otázky, mám všetko, čo potrebujem? Nebude mi na dovolenke niečo chýbať? V tomto článku Vám prezradíme, čo si zbaliť na dovolenku. Od základných hygienických potrieb až po oblečenie a nepriestrelnú výbavu proti počasiu.

Cestovné doklady a poistenie

Nesmieme zabudnúť na poistenie na dovolenku. Veď človek nikdy nevie a istota je istota že? V dnešnej dobe veľa poisťovní ponúka na výber z veľkého množstva rôznych poistení. Stačí si len vybrať.

Nesmieme zabudnúť:

Občiansky preukaz

Zdravotnú kartičku s európskym preukazom zdravotného poistenia

Pas (ak je to potrebné)

Cestovné poistenie a ďalšie iné doplnkové poistenie

Hotovosť a platobnú kartu

Čo si zbaliť so sebou na dovolenku?

Hygienické potreby?

Áno, cestujem do drahého hotela a bude o mňa postarané ako o princeznú. Po príchode prichádza veľké sklamanie, hádky s personálom a dokonca aj zdravotné problémy.

Prečo je tomu tak? Hotely na dovolenkách poskytujú základné hygienické potreby ako je maličké reklamné mydlo na vankúši, reklamný sprchovací gél, uterák a pod. Vašu obľúbenú značku šampónu Vám však nedajú. Ak máte citlivú pokožku, môžu sa objaviť zdravotné problémy. Preto je stále dobré si zabaliť svoje otestované potreby:

– mydlo

– šampón

– dezodorant

– krém na ruky, pleť, telo a opaľovací krém

– zubnú kefku a pastu

Čo si zbaliť so sebou na dovolenku?

„Lieky nepotrebujem – veď idem na dovolenku!“

Takejto chyby sa dopustil nejeden z nás. Myslíme len na chrípku a zabúdame na alergické reakcie?

Po príchode na dovolenku náš organizmus zažije obrovský šok. Zmena jedla, teploty, prostredia a vlhkosti zvyšuje riziko alergických reakcií. Citrusové plody, jedlo pestované v iných podmienkach nám môže pekne pokaziť dovolenku. Preto nejaké to antihystaminikum ako DITHIADEN nám v taške veľa miesta nezaberie. Taktiež by sme mali myslieť na zažívacie problémy, spálenie od slnka, mykózu a podobne. Preto Vám odporúčame pribaliť si akuúsi „dovolenko-lekárničku“, ktorá Vás ochráni a dodá Vám viac istoty.

– antihystaminukum

– lieky na trávenie

– lieky od bolesti

– vitamíny

Čo si zbaliť so sebou na dovolenku?

„Bude pekne, alebo bude pršať?“

Túto otázku si kladieme asi všetci aj keď predpoveď hovorí niečo iné. Počasie sa môže stále zvrtnúť a preto by ste mali byť stále pripravená na všetko. V svetri alebo kardigáne sa budete cítiť krásna, pohodlne a navyše teplo pri romantických večerných prechádzkach.

Pre prepojenie klikni na obrázok produktu:

modneveci sveter kardigan       modneveci sveter kardigan      modneveci sveter kardigan

Čo na pláž?

Samozrejme na pláži nesú chýbať krásne plavky, v ktorých budete nádherná. Nejaký klobúk a plážová kabelka nič nepokazia. Všetko, čo sa vám môže na plaži hodiť nájdete tu:

Plavky, šatka, klobúk, plážová kabelka

Deka, slnečník, slnečné okuliare

Opaľovací krém

Pre prepojenie klikni na obrázok produktu:

      modneveci plavky bikini Čo si zbaliť so sebou na dovolenku?       modneveci plavky bikini

Romantický večer so svojou polovičkou alebo diskotéka?

Určite ku každej dovolenke patria aj prežúrované noci, tanec a prechádzka po pláži. Ako sa obliecť? Načo sa pripraviť?

Jednoznačne šaty vyhrávajú. Sú krásne, ľahké, pohodlné a vyzývavé. Vyberte si určite športovo – elegantný model, ku ktorému sa hodia sandály. Lodičky pri tanci alebo pri prechádzke po kamenistej pláži nieje najlepšia alternatíva. Nezabúdajte znova na kardigán alebo sveter. Noci sú aj v dovolenkových destináciách chladné. Maličká kabelka, do ktorej sa Vám zmestí kľúč od izby, doklady a peniaze je praktická a ako doplnok skvelá.

Pre prepojenie klikni na obrázok produktu:

modneveci letne saty      Čo si zbaliť so sebou na dovolenku?      modneveci letne saty

Pre viac inšpirácií si prečítajte tento článok.