Všetci to poznáme. Kúpime si príliš dlhý opasok, ktorý nám strčí z nohavíc. Riešenie je pritom úplne jednoduché. Podrobne Vám ukážeme návod ako skrátiť opasok, ktorý nespĺňa Vaše požiadavky. Návod sa samozrejme aplikuje ako na pánsky opasok, tak aj na dámsky opasok.

Čo budeme potrebovať? 

– skrutkovač

– nožnice

– dierkovač

– opasok 😀

1. Dáme preč skrutku

opasok skrutka

V prvom rade uvoľníme skrutku a dáme ju preč. Zapamätáme si, ako bola pracka upevnená pre opätovné zloženie opasku.

Ako skrátiť opasok modneveci.sk

2. Skrátime opasok

Pomocou nožníc odstrihneme kus kože podľa potreby.

skratenie opasku

3. Spravíme dierku

Pomocou dierkovača (môže byť aj na papier) vycvakneme dierku o priemere veľkosti skrutky. Ak nemáme doma dierkovač postačí aj klinec alebo ostrý plochý skrutkovač, alebo vŕtačka (dodržať bezpečnosť pri práci). Pritom dbáme nato, aby sa dierka nachádzala v strede od okrajov a rovnako ďaleko od konca ako predchádzajúca dierka. (môžete priložiť odstrihnutý kúsok a podľa neho si obkresliť dierku)

Ako urobiť dierku do opasku

4. Zložíme opasok

Ako zložiť opasok

Opasok pomocou skrutky poskladáme do pôvodného stavu. Skrutku je potrebné utiahnuť tak, aby sa nepovolila a naopak aby sme ju nepoškodili.

Hotovo!

Gratulujeme a tešíme sa z využitia nášho návodu ako si skrátiť opasok!

Ako sa však všetkým týmto problémom hravo vyhnúť? Jednoducho, veľkosť opasku si vypočítajte na tejto stránke. Zároveň ak si plánujete zakúpiť nový  či už dámsky alebo pánsky opasok, z nášho internetového obchodu ModneVeci.sk Vám ho doručíme kuriérom do 24 hodín.

Ako skrátiť opasok modneveci.sk